Call of Duty | Call of Duty: Modern Warfare 3 - Recenze

Skočit na obsah
[nadpis]Modern Warfare 3 obsah[/nadpis][text]Informace o MW3 po hromadě, obrázky a videa v nové sekci![/text] [nadpis]CoD4: Modern Warfare obsah[/nadpis][text]Doplnili a upravili jsme obsah k Call of Duty 4: Modern warfare. Zbraně, perky, mise, postavy,...[/text] [nadpis]Nazi Zombies Update #2[/nadpis][text]Připravte se na Nazi Zombies, všechny informace zaktualizované najdete jen u nás![/text]

KRÁTKÉ NOVINKY

Call of Duty: Modern Warfare 3 - Recenze 14.11.2011 19:19:13 | Matthes

Call of Duty: Modern Warfare 3 - Recenze Rok se s rokem sešel a my opět v listopadu můžeme vzít do ruky krále koridorů a skriptů čili nový díl série Call of Duty, tentokrát s podtitulem Modern Warfare 3. Hru si vzali na starost dvě studia, Infinty Ward, kteří jsou u série Call of duty od začátku a Sledgehammer Games, pro které to byla jejich premiérová hra.

Sám jenom sám


Za singleplayerem tohoto dílu, jako u dalších dílů Modern Warfare, stojí studio Infinity Ward, což znamená, že se opět setkáme s Cpt. Pricem. V roce 1944 jsme ho v prvním dílů zachránili a teď v roce 2016 je stále stejný. Ale teď už k příběhu tohoto dílu, začíná přesně tam, kde skončil šestý díl, po zabití Shepherda odlétáte s Pricem a Nikolajem kamsi do bezpečí.

MW3MW3MW3


Tak jdeme na to

Co si budeme nalhávat, příběh celé serie Modern Warfare je už od prvního dílu velice zajímavý a v tomhle dílu vyvrcholí události z předchozích dílů třetí světovou válkou, jejíž zpracování a atmosféra ve hře je naprosto povedená. Když se procházíte po rozpadlém New Yorku, Hamburku, Berlíně nebo Paříži, které jsou velmi dobře zpracovány a bitvy, které se v těchto městech odehrávají ještě lépe. Kampaň má 16 misí, které ovšem nejsou nikterak dlouhé, ale působili na mě velice dobře, rychlá změna prostředí a stylu se mi líbila. Což mě však překvapilo, bylo hře vytýkáno u druhého dílů. Že musíte stále někoho následovat, v jedné nebo dvou misích by se to možná i dalo vystát, ale vy téměř celou hru neděláte nic jiného. Vzpomeňte si na Modern Wafare 2, vždy když jste běželi napřed všechny jste zabili a teď na vás osoba, co vás vedla začala řvát: „vyraz dveře,“ které jste už vyrazil deset minut před tím, než k nim došel. Také se ve hře objeví spoustu filmových „akčních scén,“ kde například lezete po římse, nebo šplháte přes hůře zdolatelné překážky. Bohužel u všech platí mačkej rychle právé tlačítko či drž šipky a ve finále z toho máte rozporuplné pocity. Na co všichni čekáme na ukončení příběhové linky, která se z mého pohledu povedla na výbornou. Také jsme se všichni těšili na naše hlavní město Prahu, město zvratu *Spoiler* Praha má s reálnou Prahou společný možná tak Karlův most, zbytek mi přišel hodně úsměvné, zvláště pak rádoby napodobenina Staroměstské náměstí. V česku ještě zůstane ještě na jednu misi, která se odehrává na nejmenovaném hradě blízko Prahy.

Milý engine, už nejsi nejmladší


Tak technická stránka hry, běží na znovu upravovaném enginu, který původně už poháněl CoD2 a CoD 4. Žádná technická revoluce se tudíž nekoná, hru rozjedete i na průměrném herním stroji na maximální detaily. Destrukční model je jako vždy nulový a pokud se něco bortí tak za to mohou všude přítomné skripty, které se spouštějí ne vždy, jak mají. Když už jsem u těch skriptů, ještě bych měl upozorni t na všude přítomné neviditelné zdi, na které narazíte, i když je nehledáte, například v Paříži na ně narazíte na každém kroku. Co se obtížnosti týče hra přináší opět čtyři klasické obtížnosti, na rozdíl od Black Ops, kde jsem měl na nejtěžší obtížnost pár části u kterých jsem si říkal, že už to vzdávám, tak tady nic takového není a za 5-6 hodin hru dohrajete ať chcete nebo nechcete. Umělá inteligence taky nevyniká, opravdu mi nevadí, když střílím, že mi do rány nabíhají kluci z druhé strany, ale když vám tam nabíhají i vaši spolubojovníci a hra vám vždy ukončí misi a hodí hlášku „Nestřílej do svých“ tak si pak člověk říká, kde je chyba.

Zbraně a technika


Arzenál zbraní se samozřejmě stále rozšiřuje, ale moc zajímavých kousků nepřibylo. Novinkou je, že v některých misích dostanete zbraň, na které máte dva zaměřovače, mezi kterými můžete připínat. Technika se ve hře rozšířila, takže v kampani budete střílet z AC-130, řídit dálkově ovládaného pásového drona, ovládat dálkově kulomet vrtulníku, bezpilotní stroje a predátory jsou samozřejmé. Techniky, se kterou budete aktivně něco moci „dělat“ ve hře najdete více, také se ve hře projedete po prdeli, a to doslova. V jedné misi dokonce dostanete těžké brnění a kulomet, takže nebudete muset občas zaběhnout do krytu.

MW3MW3MW3

Jatka online


Kdybych se měl k multiplayeru vyjádřit v zkratce, vemete ten z MW2 postavte ho na novém enginu, změňte zbraně, perky, mapy… a máte MW3. Bohužel k multiplayeru se opravdu nemá cenu rozepisovat. Když si přečtete fóra tak spousta hráčů říká, že zůstanou u předchozího dílů, že je nové mapy nelákají ovšem ti drzí budou říkat, že nic lepšího než multiplayer v MW 3 není, jaký názor na MP máte nám můžete napsat do komentářů níže. Dále bych měl zmínit přítomnost dedikovaných serverů, díky kterým nemusíte spoléhat na proklínaný IWnet jako Modern Warfare 2, ovšem zatím jsou všechny dedikované servery unranked takže na nich nemůžete získávat levely a nové itemy, ty tam máte odemčené všechny.

Special Ops


V MW2 jsme se s nimi poprvé setkali, jsou to mise, které můžete hrát sami nebo s jedním spoluhráčem a snažíte se z každé mise dostat tři hvězdičky. Na rozdíl od MW2 je rozdíl, jestli hrajete sám, nebo ve dvou. Kromě těchto misí, nově přibyl ve Spec ops také Survival, kde se na různých mapách bráníte nekončeným vlnám nepřátel, kteří mají postupně lepší zbraně, lepší brnění a samozřejmě je jich více. Za zabíjení dostáváte peníze a na mapách najdete krabice s notebooky, kde si nakoupíte zbraně nebo podporu.

Závěrem


Dočkali jsme se ukončení příběhu, a ten mé očekávání předčil, ale mohl by být mnohem delší. Koridor zůstane koridorem, pokud nevnímáte spoustu přítomných skriptů a neviditelných zdí tak si hru užijete, hru, která působí spíše jako povedený americký akční film. Tento díl bych připsal mezi mé oblíbené a zařadil bych ho na úroveň ostatních CoD:Modern Warfare. Velkým plusem je Special Ops, který přináší další hodiny zábavy. Sice to není hra roku, ale máme, co jsme všichni chtěli! Akci, akci, akci, prostě CéoDéčko!!!

Hodnocení


+Příběh
+Atmosféra
+HW požadavky
+Special Ops
-Délka
-Skripty a koridorovost (ale co od CoD čekat)
8.5/10 [85% Matthes]

Zdroj: Vlastní
Facebook Vokr.com

Komentářeod nejnovějších

avatarMaison10.12.2011 12:39:43+1

to bylo dobré ale oni utíkali před tankama :D

avatarMydli09.12.2011 21:27:52+1

Me se libilo jak tam bylo to velke povstani xD pravy cesi jen tak se nenechaji sikanovat x)

avatarMaison08.12.2011 20:54:41+1

Já si to splet s tou misí jak si v tom letadle
já to dohrál za 5 hodin
za to se omlouvám já jsem doma řval jak házeli ty český mrtvoli do vody

avatarMydli07.12.2011 16:43:33+1

Maison!!! co kecas ti vojaci sou cesi xDDDDD jaci rusaci??? xD si asi upadl ne??? XD vole xD

avatarEliminate30.11.2011 16:36:05+1

aha

avatarMaison29.11.2011 17:55:43+1

Nemyslim že to nemáte ale z tý hry velmi smutná :)

avatarKiko29.11.2011 15:38:57+1

:D

avatarMaison29.11.2011 13:24:05+1

Já to kluci mam hned jak to vyšlo :D
BUDE TE HODNĚ PLAKAT :)

avatarEliminate28.11.2011 21:24:07+1

Ja tky ne hold si budu muset pockat na vanoce :(

avatarKiko28.11.2011 19:22:59+1

Ja to ešte nemám :((( Budem plakať :/

avatarEliminate28.11.2011 18:25:39+1

Já mluvim o ty misi jak tam oni mluvil něktří to nemaj tak at si to nech a pro se be ne

avatarMaison28.11.2011 16:23:54+1

Nespamuje má svůj názor na hru :) ale nevim proč píše konec hry třeba někteří to nemaj

avatarEliminate28.11.2011 16:04:50+1

NESPAUMUJ!!!

avatarAmdrew_Bobesh25.11.2011 21:36:42+1

Slušná pařbička - neustálá akce, zvláště ta poslední mise - prostřílet se k Makarovovi nebylo zrovna nejlehčí..
Každopádně CoD je stále CoD - běžte, palte a občas se skrývejte a hra se sama sune dál, což už je trochu "nuda"
Hru mám hlavně kvůli singlu, takže je dost na prd, že po 6h hraní je mi hra na nic..
Taky nechápu proč je tam tolik neviditelných zdí - velké prostředí, ale využít můžete jen část..
Osobně tomu dávam 7/10!

avatarRacoon00723.11.2011 14:09:12+1

single player je dost krátký

avatarKiko22.11.2011 15:51:13+1

:D

avatarMaison21.11.2011 20:49:10+1

TO NEJSOU ČEŠI VOLE :D TO JSOU RUSÁCI :)

avatarHotroj21.11.2011 18:43:25+1

Mě na siglu zaujalo že tam jsou vaši spolubojovníci pojmenováni podle českých jmen

avatarWoods18.11.2011 20:44:36+1

jenom škoda že tam nebyli ty Makarovovo kámoši z MW2 jenom v tom flashbacku do minulosti

avatarEliminate18.11.2011 14:07:13+1

Co si zasloužil???NOBELOVKU xD

Strany: 1 2

Přidat vlastní komentář

Pravidla

Ochrana proti spamu. Kolik je tři + 4? (slovem)

Odkaz můžeš vložit pomocí tohoto příkazu: [url=http://priklad.cz/]odkaz[/url]

Call of Duty 1

Registrovat

PROGAMING

Confusion: Výměna CoD4 sekce!

Vyjádření týmu:
Bohužel naše bývalá sekce opustila naše herní sdružení a přešla ke konkurentovi celku NECRORAISERS. Chtěli bychom této sekci títmo poděkovat za skvělou reprezentaci v našem týmu. Ale přejdeme rovnou k nové sekci kterou vede Jan Čičmanský alias "TheCobra". Tuto sekci budete moci vidět i na offline akci která se bude konat 8.října v praze a to MSI grunex LAN.

Sestava Confusion.CoD4
Jan "TheCobra" Čičmanský
Veronika "Wiky" Šlachtová
Markéta "majki" Nováková
Jakub "marviQxurR" Řeháček
Jirka "maxwell" Šípal

Nová CoD 4 sekce Necroraisers

Nová academy CoD 4 sekce Necroraisers není složena z žádných zelenáčů scény, když se podíváme na předchozí působiště hráčů, najdeme zde zvučná jména, společným jmenovatelem u XAWa, JEKyho a iMa je eXzenie, ale najdeme zde i Snoopy, Citrónky, Illusion Pictures a také Dog Soldiers. Více...

Další novinky

ANKETA

STATISTIKA

SPOLUPRÁCE

Valid XHTML 1.0 Strict! | CSS code by PVD, design by Beli.